ROOT

Tak tento návod je z  XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1327599

Je to návod pro GINGERbread, tudíž Android 2.3, který se k Vám dostal po aktualizaci oficiální cestou. Přeložil já, omlouvám se za chyby.

Krok 1: (Stáhněte si software, nabootujte telefon do APX-mode).
První potřebujete Rusty!’s super ClockworkMod NVFlash-installer.  Potom stáhněte  SU303.zip-package
a dejte ho na externí Sd kartu, když jí máte, když ne, dejte jí na interní. Rozbalte obsah Rusty’s .rar do adresáře c:\NV, můžete si ho pojmenovat jak chcete. Vypněte telefon a vyjměte baterii. Pokud požíváte PC zapojte USB kabel do ZADNÍCH PORTŮ. Držte volume dolů a píchněte do telefonu kabel (do portu samozřejmě).

Další krok je pro ty co nepoužívají NVflash (nebo si to prostě nepamatují jako já). Pokud víte co děláte skočte na krok 3.(nedělej to!)

Krok 2: (Instalujte APX-driver)
Pokud jste ještě tento mód nepoužívali, myšleno APX- nebo NVFlash-mode, Váš pc bude indikovat nové zařízení a bude chtít ovladač. Obrazovka na telefonu bude černá.

Klikněte pravým tlačítkem na tento počítač a dejte spravovat, potom správce zařízení. Uvidíte zařízení se žlutým vykřičníkem. Klikněte na něj pravým myšítkem a vyberte aktualizovat/instalovat ovladač. Vyberte ručně vybrat ovladač k instalaci. Prozkoumat C:\NV\driver, klikněte na další. Měli byste vidět, že ovladač byl nalezen «NVIDIA USB Boot-recovery driver for Mobile devices» a byl nainstalován.

Krok 3: (NVFlash ClockworkMod)
Windows 7/Vista:
Vlezte do složky C:\NV , dvakrát klikněte na soubor «flash-recovery». Pokud máte externí kartu SD zmačkněte 2, když ne zmačkněte 1.

Windows XP:
Pokud máte kartu SD, dvojklik „install_external_xp“ batch-file, když ne „install_internal_xp“ batch-file.

Telefon ukáže Software-upgrade-screen, mezitím vám cmd okno zobrazí o průběhu. Po chvilce bude hotovo a vy můžete zmáčknout kterékoliv tlačítko pro exit. Pro bezpečí počkejte ještě 10 vteřin před odpojením kabelu. Nyní můžete vrátit baterii.

Krok 4: (Start ClockworkMod, instalujte su) SU-superuser
Držte volume dolu a současně zmačněte power a držete je zmáčknuté dokud se Vám neobjeví logo LG s modrými pruhy. Nyní jste v klasickém CWM, který znáte z jiných telefonů a videí. Vyberte možnost «Install Zip from sdcard» a pomocí volume vyberte «choose zip from sdcard». Na Sd kartě nalezněte soubor SU303.zip, vyberte ho a potvrďte tlačítkem POWER. Během chvilky Vás to informuje, že je hotovo. Zmáčněte back, vyberte «reboot system now.»

Krok 5. (Instalujeme Busybox.)
Vlezte si na Android market a nalezněte «Busybox installer» by JRummy16. Povolte práva root, klikněte na OK , scroll na konec další strany a klikněte na instalovat. Voila a máte hotovo. Nyní jste pánem svého telefonu, můžete používat  Titanium Backup a další věci, které root potřebují.

A hlavně můžete nahrávat romky.

Nyní nám vyšla verze Android 4.0.3 Cyanogenmod 9.

 

UNROOT nebo Záchrana (převzato z androidforum.cz od uživatele Itter děkuji)

Zdravím, musím se s váma podělit o zkušenost se záchranou mého O2X.

Nejprve pohádka:
Pokoušel jsem se nahrát na svůj Optimus 2x jinou Rom Androida s aktuálnějším systémem. Začalo to instalací ClockWorkMod a hned při násedném pokusu o root telefonu přes SuperOneClick začaly problémy (asi ovladače nebo co). Nakonec set to nějak podařilo a po startu do Recovery mode (držení tlačítka hlasitosti dolů) jsem provedl podle návodu Wipe bůhvíčeho (ne, zálohu jsem samozřejmě neudělal). Instalace MIUI proběhla správně, reboot a objevilo se logo LG a MIUI. A zase problém – Logo MIUI zmizelo a znova se objevilo a zase zmizelo a zase se objevilo a zase a zase… asi 15 minut, než mi došla trpělivost. Po několika pokusech s Wipe a opětovnou instalací jsem to s MIUI vzdal a stáhnul CianogenMod 7. Když se dělo totéž stáhnul jsem původní LG Rom a… problém, nešla nainstalovat. Blbej pocit když máte místo zařízení za 9500,- v ruce jen kus šrotu. Další 2 hodiny jsem hledal způsob jak tu škodu napravit.

A, díky bohu (nebo XDA-Developers), tady je výsledek:

1. Stáhněte SmartFlash P990
2. Stáhněte SmartFlash drivers
3. Stáhněte originální ROM
4. Stáhněte SuperOneClick
5. Nainstalujte Ovladače SmartFlash
6. Spusťte program SmartFash
7. Vypnout->vyndat baterii->vložit baterii->držet tlačítko hlasitosti dolů->stihnout připojit kabel, dokud je černá obrazovka->zobrazí se obrazovka S/W update, pokud naběhne Recovery nebo něco jiného, postup opakujte
8. Pokud se povedlo, SmartFlash si vyplní pole ‚COM port‘
9. Vyberte záložku ‚ROM Copy D/L‘
10. Vyberte ‚Normal mode‘
11. ‚Erase CAL‘ nesmí být zaškrtnutý
12. Rozbalte staženou Rom
13. Do pole ‚AP Bin‘ vyberte BIN soubor
14. Do pole ‚CP Bin‘ vyberte FLS soubor
15. Zmáčkněte START
16. Až to bude, telefon zapněte a v Nastavení->Aplikace->Vývoj zaškrtněte Ladění USB (USB Debug)
17. Zapněte SuperOneClick
18. Zmáčkněte Unroot
19. Zajásejte a uražte si ruce za to, že jste se v tom vůbec hrabali

SmartFlash soubory:
http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1008070

Originální Rom:
http://www.ulozto.cz/9898237/bin-lgp990 … 2011-0-zip
(nebo jiné verze – http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1035041)

SuperOneClick:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=803682

Děkuji bohu za fórům http://forum.xda-Developers.com

Snad to alespoň někomu pomůže
(Fakt,že to fungovalo mě nemusí nutně znamenat, že to půjde vám. Sám jsem měl na jednom počítači problém a na druhém to běželo hladce se stejným postupem. Elektronika je mrcha)

No a pak můžete začít zase od znovu. Doporučuji, sám jsem to zkoušel.

BACK TO EXT 3

Pokud jste instalovali Cyanogenmod Váš systém byl zformátován na systém EXT4, na kterém klasické romky nejedou.

Stačí vzít tento soubor http://www.box.com/s/dlgve0fr35kzaqvi2sjn a v recovery nainstalovat jako romku, udělá to komplet wipe, takže přijdete o vše. Pak můžete instalovat klasické romky, nebo použít záchranu.

FLASH PLAYER

Pokud máte problémy s přehráváním flash videí, nahrajte si tento flash.