Předem říkám, že vše co děláte, děláte Vy, takže na vlastní tričko dámy a pánové.

Root tak nějak přeskočím, protože jsou různé způsoby pro každou verzi androida. Mě jde hlavně o testování ROMEK, protože pokud máte pouze ROOT, přicházíte o krásy systémů, které jsou i z lepších telefonů (SGS2, SGN, NS).

Takže přeskáčeme předkrm i hlavní jídlo a jdeme rovnou na zákusek.

V první řadě koukněte, že máte v telefonu poslední verzi pro česko, je jedno odkud je telefon, protože i ze slovenského(v mém případě) uděláme čecha snadno a rychle.

Přes odin flashneme I9000XWJW5_I9000OXXJVC_XEZ.zip (jen to co je v zipu s koncovkou .tar) , soubor vložíme do kolonky PDA a dáme start, to je takové to tlačítko s nápisem START, přičemž je telefon před započetím v download modu, do něj se dostaneme pomocí volume mínus /home / power.

Nechte nabootovat, nic nenastavujte a zadejte *#272*svůj IMEI# (najdete ho na krabici nebo pod baterií), XEZ (česko) a dejte install.

Po najetí romky si nic nenastavujte a vypněte přístroj. Trojhmatem se dostaňte do Recovery modu (volume+,home,power – a držte do té doby až Vám najedou nějaké řádky). Pomocí tlačítek hlasitosti vyberte wipe data/faktory reset a potvrďte středovým tlačítkem home.

To samé proveď i u položky wipe cache pak proveď reboot (restart).

Teď máme českého fešáka, i kdyby to byl třeba švéd.

Jelikož chceme rovnou flashovat romky (mimo jiné, SGS má lepší zvuk než dvojka :o) ), ok jedeme dál.

Uloupíme soubor CF-Root-XX_OXA_JVU_2.3.6-v4.3-CWM3RFS.zip , ani né tak proto, že má v názvu root, ale díky cwm, což je ClockWorkMod recovery, díky které si rovnou flashneme romku, kterou stáhneme třeba zde, jedná se o Android 4.1.1 Jelly Bean přímo z nexuse, takže to je vše.

Někdo by mohl namítnout, že je to moc jednoduché. No osobně si myslím, že to zvládne pětileté štěně s packou v zadku.

Pokud budete chtít vrátit telefon do továrka(továrního stavu), stačí se vrátit ke kroku s flashováním českého firmwaru, kde je ale doporučeno přejít do download modu pomocí JIGu, což je takové micro usb něco, ale vymaže to počítadlo flashů, sice jsem ho ještě u SGS neviděl, ale servis určitě ví, kde ho najít.

 

POKUD mate brick s textem E: Can’t mount /dev/block/stl10

flashnete pres odin, dejte do PDA.

download: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=536163&d=1299530452

source: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=984140

Pokud chcete root :

  • Vezmeme tuto romku JW4
  • CF-ROOT pro JW4

Romku flashneme přes odin, pak dáme wipe (obě) , pak znovu přes odin nafleshujte cf-root a máte android 2.3.6 s rootem.