Source: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2306650

Download

ROM: https://hotfile.com/dl/245271272/cfb1c7d/miuiandroid_lang_jfltexx-3.9.13.zip.html GAPPS: http://goo.im/devs/ibotpeaches/miuiandroid/releases/gapps/miuiandroid_gapps-4.2.2-small_signed-8012.zip

Rovnou začnu, že tuhle romku jsem neměl nikdy rád.  🙂

To je asi myslím dobrý začátek. Romku flešujte první, nechte jí naběhnout, nic nenastavujte, jen wi-fi nastavte, jinak vše přeskočte. Pak restartujte a flešněte GAPPS, protože se mi nechtěl načíst market. Neprovádějte to jako normálně. Udělejte to, jak jsem napsal.

Uvítá Vás čeština, pak zvolte klávesnici Android, protože ta AOSP se rovnou ukončí s chybou. Nastavte wi-fi, přeskočit tento krok(účet xiami si vytvoříte později, možná asi není třeba, já ho mám). Pak zadat později u spotřeby, já osobně data vypnám na další obrazovce, vypínám obě položky, až budu mapy a jiné věci potřebovat, je v nich volba zapnutí a už se mi gratuluje, že jsem to prošel. Po tomhle jdu instalovat GAPPS z RECOVERY. Používám CWM touch v6.0.0.3.6 , TWRP není moc dobré, na nexusu je super, ale u  S4 se chová divně.

Romka je velice svižná, v Antutu mi tu ukazuje 27000 a víc. Já používám NOVA launcher nebo APEX launcher, jsou dost podobné, NOVA je asi lepší.

O instalovaném launcheru se nebudu rozepisovat, někomu, kdo měl nebo má iphone, tak se to bude líbit, ale mě ne.

Existuje spoustu TÉMAT, která mlžete aplikovat jak na Lockscreen nebo domácí plochu, či tlačítka. ZÁSADNĚ NEMĚŇTE FONT.(NEBO SI PŘEDTÍM UDĚLEJTE V RECOVERY ZÁLOHU)

Pokud chcete GMAIL apod., otevřete nejdřív google play a nastavte svůj GMAIL, zbytek věcí se Vám automaticky nastaví.

Ještě drobnost, pro ROOT, je třeba Nastavení systému/posunem vlevo kompletní nastavení/Zapnout ladění USB

A pak zmáčkněte HOME a přesuntě se na obrazovku vpravo, kde je složka BEZPEČNOST a v ní POVOLENÍ (zelené)/ROOT/Povolit sledování zpráv

HOTOVKA

Hodně štěstí a žádné BRiCKY.

Install instructions:
– Reboot to CWM (if you have problems, use Philz’s Touch recovery)
– if you are coming from other rom (full wipe): format /system, /cache, /data, /preload and in advanced Dalvik-cache
– 
upgrade: format /system
– install zip from SD-card, select miuianfroid_jflte_3.X.X.zip
– install language pack if you need it
– REBOOT
– flash gapps